מה עושים אם כבר עשיתם את כל הסימולציות של המרכז הארצי

שיתוף הפוסט בקליק:
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב pinterest
קליק להדפסה:
שיתוף ב print
הצטרפו לניוזלטר שלי!
טיפים פרקטיים וקצרים שיעזרו לכם לשפר את הציון.

אשלח לכם חומר שמתאים לזמן בו אנחנו נמצאים לפני הבחינה

אחת הבעיות הנפוצות של ניגשים חוזרים היא שלא נותרות להם סימולציות שהם לא נגעו בהן לתרגול בתקופת המרתון. הבעיה הזו נפוצה במיוחד אצל תלמידים שניגשים למספר מועדים זה אחרי זה, והחומר יחסית טרי אצלם בראש.

אז מה כדאי לעשות?

  1. השיגו סימולציות של מכונים. הן אף פעם לא יהיו טובות כמו מבחנים אמיתיים של המרכז הארצי, אבל הן יכולות להיות קרובות לכך. סימולציות של איזה מכון כדאי להשיג – הדגש כאן צריך להיות התאמה ברמה בין הסימולציות לבין המבחנים של המרכז. איך אפשר לדעת? כשעושים סימולציה של מכון, לעיתים יש “תחושה” של קל מידי או קשה מידי, או סתם תחושה ששאלות כאלו לא היו מופיעות בסימולציה של המרכז. אתם לא צריכים סימולציות קשות – אתם צריכים סימולציות מתאימות. אין פה עניין של “קשה באימונים, קל בקרב”. אתם לא רוצים להתכונן למשהו שלא יהיה בבחינה, כי זה עשוי לגרום לכם לסגל לעצמכם הרגלים לא נכונים. הכי טוב – לשאול בקבוצות הפייסבוק השונות סימולציות של איזה מכון מומלץ לעשות. לי יצא לראות כמה סימולציות טובות של יואל גבע מתלמידים שלי שלמדו איתם. כמובן שגם שם יש פאשלות, אבל מה שנקרא, הרע במיעוטו (לא מכירה סימולציות נוספות).
  2. הרכיבו סימולציות מפרקים בודדים שעדיין לא עשיתם. יכול להיות שיש פרקים פה ושם שלא נגעתם בהם (מומלץ לערוך תיעוד מסודר של איזה סימולציות עשיתם ואיזה לא). תוכלו לקחת אותם ולגבש אותם לסימולציות עם 6 / 8 פרקים.
  3. הרכיבו סימולציות של המרכז הארצי משילוב של פרקים משנים שונות – פרק כמותי מאפריל 17, פרק כמותי מיולי 17, פרק מילולי מאפריל 14, וכו’… נכון שאלו סימולציות שכבר עשיתם, אז לפחות ערבוב בין שנים שונות יתן תחושה אחרת מאשר סימולציה שאותה עשיתם במלואה ברצף.
  4. לאורך תקופת המרתון, עשו לסירוגין סימולציות של מכונים וסימולציות של המרכז הארצי שכבר עשיתם. נכון שלעשות סימולציות שכבר עשיתם זה לא טוב, אבל גם לא טוב להסתמך על סימולציות של מכונים בלבד, כי כמו שאמרנו, הן בחיים לא יהיו תואמות במאה אחוז (או קרוב לזה למען האמת) את מבחני האמת.
  5. אם למדתם עם הפסיכומטרי של המדינה, אתם יכולים לעשות סימולציות מהשנים 2012-2015, על אף שככה”נ תזהו חלק מהשאלות שם. חומרי הלימוד שבאתר הקמפוס מורכבים בחלקם מסימולציות של השנים 2012-2015. במידה ולא נותרו לכם חומרים נוספים, תוכלו לעשות את הסימולציות האלו. אמנם תזהו חלק מהשאלות, אבל עד כה נתקלתם בהן רק בחלוקה לנושאים, ועדיין לא עשיתם אותן כסימולציות, כך שזוהי פשרה לא רעה בין לעשות סימולציות מכונים, לבין לעשות סימולציות שכבר עשיתם.

טיפים להרכבת סימולציות:

  • אם אתם מתמיינים לרפואה, השתדלו להיות מסודרים בתקופת המרתון, ולתעד אילו פרקים עשיתם, ואילו לא. זה עשוי להציל אתכם בהמשך.
  • על מנת “לחסוך” בסימולציות, השתדלו להכין סימולציות שמורכבות משישה פרקי בחינה אמיתיים, ושניים מסימולציות של מכונים / סימולציות עבר.

מכירים מישהו או מישהי שממש ישמחו לקרוא את זה?

שיתוף ב whatsapp
שלחו בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב email
שלחו במייל
שיתוף ב pinterest
שתפו בפינטרסט
שיתוף ב telegram
שיתוף בטלגרם
שיתוף ב print
הדפסת המאמר

פוסטים נוספים שאולי יעניינו אותך

המוצר נוסף לעגלה

המוצר נוסף לעגלה

דילוג לתוכן