שיתוף הפוסט בקליק:
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב pinterest
קליק להדפסה:
שיתוף ב print
הצטרפו לניוזלטר שלי!
טיפים פרקטיים וקצרים שיעזרו לכם לשפר את הציון.

אשלח לכם חומר שמתאים לזמן בו אנחנו נמצאים לפני הבחינה

אם אתם לומדים עם קורס הפסיכומטרי של המדינה יתכן שאתם מרגישים שהתרגול לא מספיק לכם כדי להגיע לציון שאתם צריכים. לא מעט תלמידים מציינים כי היו זקוקים לתרגול נוסף בתקופת המרתון ואף לפניה. חשוב להבין – זה לא אומר שלא כדאי ללמוד בקמפוס. זה רק אומר שכדאי למצוא מאיפה להשיג חומרים נוספים או לשלב למידה מספרים של מכונים במקביל ללמידה מהקורס.

קורס פסיכומטרי טוב נאמד במספר מישורים, שהם רלוונטים באופן שונה לאנשים שונים. כמות התרגול בקורס היא רק אחד מהם. פרמטרים חשובים יותר הם איכות התרגול, ואיכות השיעורים המועברים. לא אכנס כאן לכיצד ניתן לקבוע אם קורס הוא איכותי (אתם מוזמנים לקרוא על כך בפוסט על איך לבחור מכון). אבל אגיד שאתם יכולים לתרגל עשרת אלפים תרגילים – אם אף אחד מהם לא רלוונטי לפסיכומטרי באמת, אז התרגול לא יעזור לכם. כנ”ל אם השיעורים לא טובים. אם כך, השיעורים ואיכות התרגול בקמפוס כן טובים. נותר רק להשיג תרגול נוסף.

כיצד אני יכולה לדעת לפני תחילת הקורס אם חומר הלימוד שם יספיק לי, או אם כדאי לי להשיג חומרים נוספים לתרגול?

מנסיון של כמה עשרות תלמידים, אלו התלמידים שבדרך כלל לא צריכים תרגול מעבר לזה שיש בקמפוס:

  • תלמידים שניגשים בפעם הראשונה וקיבלו במבחן הפתיחה 600+ (והם אינם מועמדים לרפואה).
  • תלמידים שזקוקים לציון יחסית נמוך על מנת להתקבל לתואר שהם רוצים (באזור ה-550) וקיבלו במבחן הפתיחה ציון בטווח המאה-מאה וחמישים נקודות מציון זה.

אם יש ספק – אז אין שום מניעה מלהתחיל את הקורס, ולהבין תוך כדי אם התרגול מספיק לכם או לא. תמיד תוכלו להשיג חומרים נוספים בחודש לפני המבחן, וזה לא יהיה פחות יעיל.

מתי כדאי להשיג חומרים נוספים?

הקורס מתחלק לשלושה חלקים:

  1. בחלק הראשון לומדים את הבסיס – חוקים אלגבריים, משפטים בגיאומטריה, וכו’.
  2. בחלק השני לומדים את החומר “הפסיכומטרי” שחלקו נשען על הבסיס.
  3. החלק השלישי, שנקרא “מרתון”, מוקדש לביצוע מבחני עבר ולחזרות על נושאים שבהם אתם יותר מתקשים.

קורס הפסיכומטרי של המדינה מכסה את החלק הראשון והשני, אך בתחילת החלק השלישי אתם אמורים לסיים פחות או יותר את כל החומרים שמציע הקורס. זה אומר שבתקופת המרתון נותר לכם לתרגל סימולציות, וכן חומרים מסימולציות עבר, שאינם ממויינים לפי נושאים. בשלב זה (שמתחיל כחודש לפני המבחן) מומלץ לרוב התלמידים להשיג ספרים של מכונים בנושאים שבהם הם יותר מתקשים. במידה ואתם חלשים מאד בכמותי, או שואפים לציון גבוה במיוחד בכמותי ואתם לא נמנים עם הקבוצות שציינתי מקודם, ההמלצה היא להשיג ספרים לתרגול נוסף כבר בשלבים הראשונים של הקורס, ולתרגל מהם במקביל ללמידה מקורס הפסיכומטרי של המדינה. זאת על מנת שתוכלו להטמיע היטב את חומרי הבסיס עליהם נשען המשך התרגול.אם אתם יודעים על עצמכם שמאוד קשה לכם לזכור חוקים של אלגברה ושל גיאומטריה, אז שווה לכם להשיג ספרי בסיס יד שניה כבר בתחילת הקורס.

מאיפה כדאי להשיג חומרים נוספים?

יד שניה חד משמעית. ישנן קבוצות פייסבוק שונות של פסיכומטרי שבהן שירשורים של תלמידים שמוכרים יד שניה את הספרים שלהם. תמיד אפשר למחוק את התשובות שהם סימנו, או לסמן את כל ארבע התשובות ככה שאתם לא תדעו מה התשובה הנכונה. אם יש לכם אחים קטנים, בונוס – שלמו להם 50 שקלים ותוך שעתיים זה עשוי. במידה ואתם בכל זאת מעוניינים בספרי תרגול חדשים ניתן לבדוק עם המכונים השונים. כאן הדגש צריך להיות על התאמה בין החומרים שנלמדו בקמפוס והחומרים של המרכז הארצי, לבין הספרים אותם אתם קונים. מומלץ לשאול בקבוצות הפייסבוק השונות על כך.

ספרים שאני אוהבת:

  • ספרי הסרת חלודה / מבוא לכמותי / כמותי בסיסי. יצא לי לסקור ולתרגל את זה של פסיכו והוא נפלא. אבל אני די בטוחה שכל ספר כזה של כל מכון הוא מעולה. המון פעמים יש למכונים ערכות ספרים “לניגשים בפעם השנייה” שלא כוללים את הספרים הללו, וזה חבל בעיני. כי הרבה מהתלמידים שלי, בעיקר אלו שכמותי זה הצד החלש שלהם, היו נתרמים מאוד מהספרים האלו. לפעמים כדי להצליח באלגברה ובגיאומטריה, נדרש פשוט – הרבה תרגול. אחרי מאה תרגילים של חוקי חזקות, אתם תזכרו חוקי חזקות בעל פה 🙂

מכירים מישהו או מישהי שממש ישמחו לקרוא את זה?

שיתוף ב whatsapp
שלחו בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב email
שלחו במייל
שיתוף ב pinterest
שתפו בפינטרסט
שיתוף ב telegram
שיתוף בטלגרם
שיתוף ב print
הדפסת המאמר

פוסטים נוספים שאולי יעניינו אותך

המוצר נוסף לעגלה

המוצר נוסף לעגלה

דילוג לתוכן